Pakalpojumi

lv ru en
Pakalpojumi Hidroizolācija - kāpēc tā nepieciešama?

Hidroizolācija - kāpēc tā nepieciešama?

Kas ir hidroizolācija?

Hidroizolācija ir process, ar kura palīdzību kāds objekts vai struktūra tiek padarīta relatīvi ūdensnecaurlaidīga – respektīvi, tāda, kas īpašos apstākļos atgrūž ūdeni vai uzsūc to tikai ļoti minimālā apjomā. Hidroizolācija visbiežāk tiek izmantota tādā vidē, kurā ir paaugstināts mitrums vai arī zem ūdens līdz noteiktam dziļumam. 

Kāpēc ir nepieciešama hidroizolācija?

Galvenais mērķis, kam kalpo hidroizolācija, ir būvkonstrukciju aizsardzība no mitruma un ūdens nelabvēlīgās iedarbības. Pareizi un kvalitatīvi veikta hidroizolācija nodrošina konstrukciju ilgtermiņa ekspluatāciju – novērš mitruma iekļūšanu, tādējādi ļaujot izvairīties no pelējuma veidošanās, trūdēšanas un korozijas, kā arī sēnīšu attīstības, kas ir liels drauds cilvēku veselībai. Hidroizolācija ir būtiska nepieciešamība teju visos dažāda veida būvdarbu posmos – gan būvējot ceļus un tiltus, gan liekot pamatus ēkām, veicot pārsedžu uzstādīšanu, būvējot sienas, uzstādot jumtus, ierīkojot grīdas utt. Hidroizolācija ir ļoti svarīga arī telpās, kur regulāri ir paaugstināts mitruma līmenis, piemēram, vannasistabās, pirtīs un baseinos.

Mēs, „Poly Systems” komanda, kā nozares profesionāļi zinām, cik lielu lomu būvkonstrukciju ilgmūžībā spēlē hidroizolācija, tāpēc saviem klientiem piedāvājam dažāda veida risinājumus hidroizolācijas jautājumos. Jau ilgus gadus darbojoties kā ALCHIMICA S. A. rūpnīcas oficiālais pārstāvis un materiālu piegādātājs, saviem klientiem varam nodrošināt tikai augstākās klases hidroizolācijas materiālus, kā arī piedāvājam veikt hidroizolācijas darbus un sniegt apmācības, konsultācijas kvalitatīvā un tehnoloģiski pareizā hidroizolācijas ieklāšanā. 

Kādi draudi pastāv, ja nav veikta pamatu hidroizolācija?

Ēku pamati, kas visbiežāk ir veidoti no betona, atrodas dziļi zemē, zem bieza grunts slāņa. Zemē pamati pastāvīgi ir pakļauti mitrumam (gruntsūdeņi, lietus ūdens, sniega kušanas ūdeņi), bet mitrums rada nopietnus draudus visai būvei. Ja nav veikta pamatu hidroizolācija, ūdens, iekļūstot betona pamatu porās, līdz ar aukstuma iestāšanos izplešas un laika gaitā pakāpeniski bojā mājas pamatus, ievērojami saīsinot to kalpošanas laiku. Tāpat mitrums caur zemē esošo pamatu sienām iekļūst pagrabtelpās, radot labvēlīgu vidi pelējuma sēnītes attīstībai un  līdz ar to – milzīgu risku ēkas lietotāju veselībai un pat dzīvībai. No visa iepriekš minētā izriet secinājums, ka ēka, kurai nav veikta pamatu hidroizolācija vai tā veikta tehniski nepareizi, nav derīga pilnvērtīgai ekspluatācijai ilgtermiņā.

Mūsu piedāvātais risinājums ēkas pamatu ilgmūžībai un drošai ekspluatācijai ir pamatu hidroizolācija ar ALCHIMICA S. A. ražoto Hyperdesmo® bituma-poliuretāna hidroizolācijas pārklājumu, kura minimālais kalpošanas laiks ir 25 gadi. Materiāla galvenā priekšrocība ir stiepšanās spēja virs 1000%, kas padara to par izcilu risinājumu ne tikai pamatiem un citām konstrukcijām, kas atrodas zem zemes, bet arī jumtiem, tiltu platformām, terasēm un balkoniem, sanitārajiem mezgliem, pat puķu dobēm un jumta dārziem. Tā kopējais biezums ir vien 1,5 milimetri, taču ieguvumi – vērā ņemami! 

Kādi hidroizolācijas materiāli ir vislabākie?

Lai nodrošinātu būvkonstrukciju pienācīgu aizsardzību pret mitruma graujošo ietekmi, jāizvēlas tikai un vienīgi kvalitatīvi hidroizolācijas materiāli – noteikti nav ieteicams izdarīt izvēli par labu lētākajiem produktiem, jo tie ne vienmēr sniedz gaidīto rezultātu. Tāpat jāskatās katram konstrukcijas veidam – griestiem, sienām, grīdām, pamatiem, ceļiem un tiltiem vai citām konstrukcijām – piemērotākie hidroizolācijas materiāli, kas izstrādāti speciāli, ņemot vērā katra būvelementa īpašības.

Mūsu uzņēmuma plašajā produktu klāstā ir pieejami augstākās kvalitātes virsmu aizsardzības un hidroizolācijas materiāli no ALCHIMICA – Hyperdesmo®. Hyperdesmo® ir šķidrs vienkomponenta materiāls, kas izstrādāts uz tīras, izturīgas un elastīgas poliuretāna sveķu bāzes, kam pievienotas speciālas neorganiskas vielas, kas piešķir Hyperdesmo® hidroizolācijas materiāliem lielisku izturību pret laikapstākļiem, ķīmisko, mehānisko un termisko iedarbību, kā arī ultravioleto starojumu. Hyperdesmo® hidroizolācijas materiāli pieejami gan uz poliuretāna-bituma, gan tikai uz poliuretāna bāzes un ir piemēroti pielietošanai būvju pamatiem, verandām, balkoniem, jumtiem, sporta laukumiem, savienojumiem, asfaltam, ūdens rezervuāriem, skursteņiem, caurulēm, grīdām un daudzām citām virsmām un konstrukcijām.

Lai saņemtu konsultāciju par piemērotāko hidroizolācijas risinājumu, sazinieties ar mūsu „Poly Systems” komandu un mēs ar prieku jums palīdzēsim!